Στο πλαίσιο λειτουργίας του Κέντρου Συμβουλευτικής & Ψυχολογικής Στήριξης φοιτητών/τριών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, το οποίο χρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ 2019-2023, μέσω της Πράξης «Υποστήριξη Παρεμβάσεων Κοινωνικής Μέριμνας Φοιτητών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (MIS 5049420)» ανακοινώνουμε τη διεξαγωγή σεμιναρίου με θέμα:

«Η σταθερότητα της αλλαγής: η ζωή σε έναν κόσμο που αλλάζει συνεχώς»

Το παρόν βιωματικό σεμινάριο έχει σαν στόχο την ενίσχυση των φοιτητών/τριων, στον τρόπο που διαχειρίζονται μεταβάσεις και αλλαγές στη ζωή τους. Το σεμινάριο απευθύνεται σε φοιτητές/τριες όλων των βαθμίδων, των τμημάτων του Βόλου.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί τις ακόλουθες ημερομηνίες: 7/ 11/ 2022 και 14/ 11/ 2022, με μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων τα 15 άτομα κάθε φορά. Δεδομένου του περιορισμού των θέσεων, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Η διάρκειά του είναι δίωρη, με ώρα έναρξης 17:00. Ο χώρος υλοποίησής του είναι το γραφείο 7, στον ημιόροφο του νέου κτιρίου, της υπηρεσίας ΚΕ.ΣΥ.ΨΥΣ.

Για τη συμμετοχή σας στο σεμινάριο παρακαλώ συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα:

Συντονίστριες:

• Αλεξοπούλου Ντένια, Msc Ψυχολόγος ΚΕ.ΣΥ.ΨΥΣ – Συστημική ψυχοθεραπεύτρια